Mobil mi ruší příjem digitální televize

Máte pokojovou anténu na příjem digitálního vysílání a Váš mobilní telefon Vám během telefonování, nebo stahování emailů ruší televizní signál?

Problém pokojových antén se zesilovačem je, že ten zesilovač zesiluje i signál zářící z mobilního telefonu. V tomto případě je to ale nežádoucí.

Tento problém můžete řešit, třeba tak že půjdete telefonovat do jiné místnosti, nebo ten telefon nebudete ani zapínat 🙂

Nebo ideálnějším řešením je pořídit klasickou venkovní anténu a umístit jí na střechu.

Né vždy ale tuto možnost máte, jako například já, žijící v panelovém domě.
Naše společná anténa není připravená na přenos digitálního vysílání a abych si umístil vlastní anténu na střechu je nereálné. Dlouhou dobu jsem se trápil s pokojovou anténou a s nežádoucím rušením.

Zlom přišel až na přelomu roku, kdy došlo k zesílení  digitálního signálu. V naší lokalitě signál zesílil natolik, že už nepotřebuji pokojovou anténu se zesilovačem, a mohl jsem si pořídit pokojovou anténu bez zesilovače.

Vyzkoušel jsem pokojovou anténu bez aktivního zesilovače s udávaným ziskem  3dB a problém rušení telefonem je vyřešen.

Tak pokud řešíte podobné problémy a signál je dostatečné silný, vyzkoušejte pasivní anténu, setkal jsem se i s  lokalitou v Praze, kde jsem jeden multiplex naladil jen na kus drátu 🙂

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Původní obsah, Televize a jeho autorem je roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.