Notebook nelze nabít – jak si s tím pomoci?

V poslední době se stává stále běžnější, že moderní notebooky jsou vybaveny USB-C konektorem pro nabíjení baterie. USB-C konektor nabízí mnoho výhod, jako je rychlejší přenos dat, možnost připojení k více zařízením a snadné zapojení díky oboustrannému konektoru. Bohužel, někteří uživatelé mohou narazit na problém, že jejich notebook s USB-C konektorem nejde z ničeho nic dobíjet. V následujících řádcích se podíváme na několik důvodů, proč se tak může stát, a jak si s tím pomoci.

Příčiny neúspěšného nabíjení.

Existuje několik obecných důvodů, proč notebook s USB-C konektorem nemusí být schopen se dobít. Níže jsou uvedeny nejčastější příčiny:

Obecné příčiny:
Špatný kabel – výměna sjedná nápravu
Poškozený konektor – lze diagnostikovat, že v nějaké poloze kabelu je snaha o dobíjení, většinou je to přetrvávající problém, který se zhoršuje – nepoužívejte to tak a nechte servisem vyměnit konektor
Vadný adaptér – pokud vám nenabíjí ani jiné kompatibilní zařízení, tak je problém s adaptérem


Další tipy, jak si zkusit pomoci:

Nechat notebook úplně vybít a zkusit to znovu – Pokud žádné z výše uvedených řešení nepomohlo, zkusit nechat notebook úplně vybít a pak ho znovu nabít. Někdy může být baterie v nevhodném stavu a tento proces ji může pomoci zkalibrovat. Pokud notebook po vybití stále neindikuje nabíjení, pomohlo mi držet tlačítko napájení, aby se mezní hranice baterie vybila ještě více a postup jsem opakoval asi minutu, dokud nabíjecí proces opět nenastal. (Odzkoušeno s notebookem od HP (Elitebook).

Vyjmout baterii, zkusit notebook zapnout bez baterie a zkusit to znovu – Pokud váš notebook má odstranitelnou baterii, můžete ji vyjmout a zkusit notebook zapnout bez ní. Pokud se notebook zapne, znamená to, že problém je pravděpodobně v baterii. V takovém případě může být nutné ji nahradit.
Pokud má notebook neodstranitelnou baterii, a jste technický typ,. tak se podívejte na youtube, kde jsou postupy, jak zrovna ten Váš notebook otevřít a zkusit pak baterii odpojit konektorem.
Po odpojení notebook bez zapojení zapnout zapínacím tlačítkem. Jde o impuls, který vybije kondenzátory notebooku.
Upozorňuji, že tento postup je na vlastní nebezpečí a vždy s odpojeným kabelem od elektrické sítě. Pokud nemáte zkušenosti si sami opravovat elektronická zařízení, tak se do toho nepouštějte.

Pokud všechny tyto kroky selžou a notebook se stále nedobíjí, je pravděpodobné, že má vážnější problém, který vyžaduje odbornou opravu. V takovém případě se doporučuje kontaktovat autorizovaného prodejce nebo výrobce notebooku a požádat o další pomoc.


Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače a jeho autorem je roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.