Set-top-box a internet

Rád bych věřil, že většina české populace už má televizi, ke které set-top-box nepotřebuje. To je totiž úplně ta nejlepší volba a rovnou pořídit Smart TV a těšit se i z přidaných online funkcí. Set top box už pak koupíme jen k dalším televizorům v domácnosti, nebo na chalupu.

Co očekávat od set top boxu připojeného k internetu

Pokud máte levný set-top-box, řekněme tak do tisícovky, tak co se týče online funkcí je to fakt na čtýru. Alespoň podle mých zkušeností.

Co většinou pěkně funguje je tak zobrazení počasí. Tak zvažte sami, pokud máte chytrý telefon, zda tuto funkci potřebujete ještě používat na televizi.

Youtube na levných set-top-boxech – pokud tu funkci mají a nějak funguje, tak je to spíš o nervy. Má zkušenost byla, že nešlo přehrát každé video, které mi to našlo.. vlastně jsem přehrál tak možná 10-20% obsahu z mých zájmových videí, než mi došla trpělivost a chtěl jsem ten ovladač tou starou televizí prohodit . Není proto divu, že v návodu se většinou píše, že jde o experimentální funkci a není garantováno vůbec nic, natož že to bude hrát 🙂 .
Pokud vybíráte set-top-box kvůli Youtube, tak si doporučuji připlatit a koupit přehrávač s Androidem nebo Linuxem, nebo to vyřešit úplně mimo set-top-box multimediálním centrem. Výbornou zkušenost mám např se Xiaomi Mi TV Boxem, případně nějakým osvědčeným Chromecastem.

Červené tlačítko – pokud máte set-top-box s červeným tlačítkem, tak tady už smysl připojovat k internetu má.

Připojení

Wifi nebo kabelem – tady je to bez debat. Opravdu to nemůžete připojit kabelem přímo z routeru? ušetříte si s tím spoustu starostí. Hlavně v hustších zástavbách, kde si wifi signál rušíme se sousedy.

Wifi dongle, pokud jej nedostanete přímo se set-top-boxem lze dokoupit, stojí cca 300,- (na Ebayi kolem 100,- až 150,- dejte si pozor na kompatibilitu a ne ke každému boxu jde použít..

Jak to můžete také řešit? Podívejte se, jestli doma nemáte nějaký další i třeba starý nevyužitý Wifi router, na kterým byste mohli nastavit síť WAN k vaší WIFI a kabelem propojit se set-top-boxem. Wifi router nastavte na správný režim a zapojte jej jako je na obrázku.

Zapojení set-top-boxu s wifi routerem

Toto zapojení vám dává více možnosti. Můžete lépe umístit pomocný Wifi router tak, aby měl lepší příjem, nebo připojit další zařízení k internetu kabelem (herní konzole apod.) .

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Televize a jeho autorem je roman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.